Kategorie
Bez kategorii

„Kompendium Content Writingu” – recenzja

Rozpoczynając swoją przygodę z pisaniem treści, poszukujemy książek, które będą dla nas źródłem wiedzy. W takim przypadku z pomocą przychodzi książka pt. „Kompendium Content Writingu”, której autorami są Katarzyna Kebernik, Bartosz Ciesielski oraz Jan Susmaga — członkowie zespołu agencji copywriterskiej Content Writer, którzy przeprowadzą nas przez tajniki związane z content writingiem.

Analiza zasad SEO – czyli co zrobić, aby nasze teksty były zauważalne

Na początku poznajemy rodzaje treści, które powinien znać każdy dobry copywriter. Następnie zostajemy przeprowadzeni przez dokładną analizę, jak pisać teksty zgodne z zasadami SEO, czyli zasadami pozycjonowania w sieci. Autorzy dokładnie omówili, jak działa wyszukiwarka internetowa oraz jak w prosty sposób analizować
i dopasowywać informacje zawarte w tekście pod kątem wyszukiwania.

W trzecim i czwartym rozdziale autorzy omawiają ogólne, ale jednocześnie najważniejsze zasady pisania tekstów oraz ich formatowania. Dowiadujemy się, jak istotnym elementem są nagłówki i słowa kluczowe, które stanowią jedne z najważniejszych elementów
w tekście.

Jak pisać dobre i interesujące teksty?

W kolejnym rozdziale dowiadujemy się, jak zostać dobrym content writerem. To właśnie w tym rozdziale uzyskujemy wskazówki, jak zbudować profesjonalne portfolio copywritera oraz jak przyciągnąć uwagę odbiorcy. To właśnie portfolio, czyli zbiór naszych przykładowych prac, przyciąga potencjalnego klienta, więc umieszczenie informacji dotyczących budowy takiego portfolio było świetnym przykładem na to, że autorzy znają się na tym, co robią.

Rozdział szósty autorzy poświęcili zagadnieniu, jak pisać lepsze teksty. W tym rozdziale możemy dowiedzieć się, dlaczego tak ważne jest wypracowanie swojej własnej rutyny oraz poszerzanie wiedzy
o języku polskim. Ponadto
poznajemy popularne błędy, które popełnia nawet najlepszy copywriter, a których powinniśmy unikać przy pisaniu tekstów.

Efekty dobrego content writingu

Kolejne rozdziały omawiają efekty, jakie przynosi content writing, które znacząco wpływają na nasz wizerunek. Ponadto przedstawiono finanse związane z content writingiem. To właśnie w tej części dowiadujemy się, jak właściwie wycenić naszą pracę oraz jak wyglądają zarobki w praktyce. Co więcej, w przedostatnim rozdziale omówiono kwestie prawne związane z pracą jako freelancer, która w ostatnich latach stała się bardzo popularną formą współpracy z klientami.

Przyszłość w branży content writingu

Ostatni rozdział to prognozowanie i przedstawienie zarysu, jak może wyglądać przyszłość content writingu oraz omówienie tego, co może pomóc w wyborze właściwej ścieżki kariery i co zrobić, aby zdobyć jak najlepsze doświadczenie. Ten rozdział jest cennym drogowskazem, dzięki któremu możemy podjąć decyzję, w jakiej dziedzinie związanej z tworzeniem tekstów chcemy pracować.

Ocena „Kompendium Content Writingu”

Podsumowując, książka pt. „Kompendium Content Writingu” jest ogromną bazą wiedzy, którą powinien znać każdy, kto pracuje
w branży związanej z content writingiem.
Niniejsza pozycja jest lekturą obowiązkową dla każdego, kto pracuje w branży, która – jak przytoczyli autorzy książki – sama tętni życiem.

Książkę znajdziesz tutaj: https://contentwriter.pl/kompendium/

„Kompendium Content Writingu” – recenzja

Autor tekstu: Wiktoria Nowak
Studentka dziennikarstwa i komunikacji społecznej na Uniwersytecie Ekonomicznym w Katowicach. Z wykształcenia projektantka graficzna, z pasji fotograf. Zawsze z dużym zaangażowaniem dąży do zrealizowania wyznaczonych celów. Prywatnie miłośniczka dobrej kawy oraz dalekich podróży. W wolnych chwilach jeździ na rowerze i czyta książki.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *