Studia w założeniu mają za zadanie gruntowo przygotować do wykonywanego w przyszłości zawodu, jednak nie zawsze dają gwarancji sukcesu zawodowego. Odpowiadamy jakie studia warto wziąć pod uwagę, planując karierę copywritera.
Studia dla copywritera
Copywriting to profesja rozwijająca się stosunkowo od niedawna. Dlatego uczelnie nie wyszły jeszcze naprzeciw początkującym pisarzom planującym karierę w tym kierunku. Od dawna istnieją jednak kierunki, które wszechstronnie rozwijają umiejętności przydatne w zawodzie.
Dziennikarstwo i komunikacja społeczna
Studiując dziennikarstwo i komunikację społeczną, praca z tekstem nie będzie Ci obca. Oprócz nauki operowania słowem kierunek ten zagwarantuje obeznanie ze światem mediów, co w dalszej karierze zawodowej może mieć niebagatelne znaczenie. Rozwijaną podczas studiów umiejętność twórczego myślenia będziesz miał okazję wykorzystać w przyszłości, pisząc teksty jako copywriter.
Filologia
Dyplom z filologii stanowi niepodważalny fundament dla przyszłych adeptów pióra. Studenci, mając na co dzień do czynienia z literaturą i językiem nabywają zdolności pożądane na stanowisku copywritera. Dlatego kierunek filologia bezkonkurencyjnie wygrywa na tle reszty, gwarantując najlepszy start w przyszłość dla copywritera. Copywriterów ze studentami filologii łączy zamiłowanie do pisania oraz odkrywania tajników językowych. Stąd wielu z nich zdecydowało się na studia filologiczne.
Studia dla copywritera – kierunki ścisłe a humanistyczne
Jak już zostało wspomniane, by zostać copywriterem, niewymagane są konkretne studia. Więc bez względu na to, czy zdecydujesz się na studia techniczne, czy humanistyczne, masz szansę na to, by spróbować swoich sił jako copywriter.
O ile studia humanistyczne łączą ludzi otwartych umysłów z pasją do interdyscyplinarnych nauk humanistycznych, nie znaczy to, że absolwenci kierunków technicznych są dyskryminowani, ci także posiadają predyspozycje do podjęcia pracy w zawodzie. Wiedza z zakresu wąskich dziedzin technicznych daje przewagę dzięki dogłębnej znajomości tematu. Nie każdy poradzi sobie z opracowaniem zagadnień technicznych tak dobrze, jak osoba, która przez lata zgłębiała zagadnienia ze specjalistycznych obszarów. Z tego względu studia tematyczne dają przewagę i otwierają drzwi.
Należy pamiętać, że ponad wszystkim ważne jest, by robić to, co sprawia przyjemność. Posiadanie ścisłego umysłu nie wyklucza zdolności lekkiego pióra. Jeśli w tworzeniu treści czujesz się jak ryba w wodzie, żaden kierunek nie będzie dla Ciebie przeszkodą w drodze do wykonywania upragnionego zawodu. Na szczęście rynek pracy jest nadal chłonny, znajdzie się więc miejsce dla każdego, z zapałem i chęcią do działania.