Kategorie
Copywriting

Techniki copywritingu – nowa jakość sprzedaży

W poniższym artykule przedstawimy techniki copywritingu, niezbędnych przy tworzeniu profesjonalnych tekstów sprzedażowych:

  • specyfikację,
  • nagłówki,
  • język korzyści,
  • call to action.

Podstawowe techniki copywritingu

W czasach gdy działania marketingowe w Internecie stają się priorytetem dla wielu firm, profesjonalny copywriting zyskuje coraz bardziej na popularności.

Zanim zastosujemy utarte schematy, powinniśmy jednak indywidualnie podejść do tematu.

Zaczynamy od określenia potrzeb klienta, wyznaczenia grupy docelowej, dobrania słów kluczowych oraz sprecyzowania celu marketingowego.

Dopiero wtedy możemy przystąpić do tworzenia profesjonalnych tekstów, z zastosowaniem odpowiednich technik copywritingu.

Specyfikacja


Jest to fragment, w którym zawarte są wszelkie merytoryczne informacje dotyczące produktu.
Powinniśmy umieścić ją na początku tekstu w formie wyróżnionego akapitu czy też wypunktowań. Skutecznie w ten sposób zatrzymamy uwagę odbiorców, a to nam przecież chodzi.

Nagłówki

Powinniśmy zwrócić na nie szczególną uwagę podczas pisania tekstu. Statystycznie 80% osób czyta tylko nagłówki. Najważniejsza zasada to dać potencjalnemu klientowi to, czego chce. Najlepiej, żeby nie mógł się temu się oprzeć.

Język korzyści

Korzystanie z niego pozwala zatem nam skupić uwagę odbiorcy na profitach, jakie zyska, korzystając z danej usługi lub rozwiązania. Posługując się nim, unikamy wyrażeń sugerujących niepewność lub wahanie. Pamiętajmy, że powinniśmy tworzyć z punktu widzenia osoby przekonanej o słuszności tego, co pisze. Poparte faktami korzyści są silniejsze niż bezpodstawne obietnice pozbawione wiarygodności.

CTA ang. Call To Action


Nawet najlepszy tekst sprzedażowy nie zadziała, jeżeli nie zastosujemy w nim Call to action – wezwanie do działania. Widoczny link lub zachęta do zostawienia danych kontaktowych to więc ważny punkt każdej treści. Powinniśmy wskazać wyraźnie czytelnikowi, czego od niego oczekujemy. Wyrażenia takie jak „Kup teraz!” lub „Zapisz się…” od zawsze są nieodłącznymi i skutecznymi elementami treści sprzedażowej.

Techniki copywritingu – podsumowanie

Podsumowując, podstawowe korzyści płynące z używania technik copywritingu to:

  • Kreowanie wizerunku eksperta w danej dziedzinie, poprzez merytoryczne i profesjonalne teksty.
  • Naturalne generowanie i wykorzystanie ruchu na stronie.
  • Zachęcenie odbiorcy do działania, gdy czyta nasz tekst.
  • Wzrost pozycji w Google poprzez pisanie pod wyszukiwarki.

Omówione przykłady stanowią zaledwie kilka technik stosowanych w copywritingu, a jest ich znacznie więcej. Wszystko więc zależy od tego, na jakim etapie tworzenia treści jesteśmy. Należy pamiętać, że doświadczenie oraz analiza rezultatów stworzonego tekstu, to podstawy do późniejszego wykorzystania odpowiednich narzędzi podczas pisania.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *